Omlenice                  Malonty                   Cetviny         Dolní Dvořiště     Pohoří na Šumavě       Blansko           Rožmitál na Š.      Rychnov  nad Malší +  Svatý Kámen   Pohor. Ves
Přejít na úvodní stránku.
K N I H O V N A

NA PŮJČENÍ:

Nové knihy
Knihy -  dle přírůstk. seznamu
- dle názvu
- dle autora
- dle témat
Časopisy
Audio nosiče
Video nosiče

Aneselm Grün: KOŘENY

Najít své místo v životě, cítit se v bezpečí a být si vědom sebe samého – kdo zná své kořeny, ten ví, co strom jeho života potřebuje, aby vyrostl do své zcela jedinečné podoby. Obraz kořenů se tak pro náš život může stát košatým symbolem. Ansel Grün popisuje, jak své kořeny a svou identitu různým způsobem (znovu) objevit. Bible, význam našeho jména, životní filozofie našich předků nebo rodinné rituály nám ukazují, jak nalézt své místo v životě. Když přijdeme do styku se svými kořeny, může náš život rozkvést a stát se požehnáním pro nás i ostatní.

Gabriela Bossisová:  ON A JÁ

Výbor z obsáhlého duchovního deníku Gabriely Bossisové, která byla činná i jako divadelní režisérka a herečka. Když jí bylo 62 let začala si zapisovat vnitřní vnuknutí, která přičítala Ježíši Kristu. Vnitřní hlas k ní promlouval po čtrnáct let a ne náhodou jí Pán povolal práve v noci svátku Božího Těla. Její duchovní deník oslovuje stále nové čtenáře a různé výbory byly přeloženy do mnoha jazyků.

Raniero Cantalamessa: PASCHA – putování za nepomíjejícím

Tato kniha obsahuje čtyři meditace papežského kazatele o velikonočním tajemství, které zazněly za přítomnosti papeže a vedoucích představitelů církve v roce 2004. Knihu uzavírá promluva z Velkého pátku, v níž je velikonoční tajemství pojímáno souhrnně.

Karin Johne: MODLITBA MLČENÍ – malá škola meditace

Kniha odpovídá na otázku, kde hledat hlubokou souvislost, jež spojuje odlišné způsoby modlitby, jakými jsou společná modlitba a individuální tichá meditace.

Henry Cloud: TAJEMSTVÍ BOŽÍCH VĚCÍ

Snad všichni hledáme něco, co nás přesahuje, toužíme po spojení s vyšší mocí a po poznání toho, co nemůžeme dohlédnout vlastním zrakem. Chceme objevit skutečnou moudrost. Spirituální  pravdy, o nichž se dočtete v této knize, vám zjeví principy, na jejichž základě funguje život. Autorem knihy je americký psycholog.

Na obálce knihy čteme: Pokud život postavíte na skále, vydrží i uprostřed bouře. Vždyť Bůh řekl: „Nikd tě neopustím a nikdy se tě nezřeknu.“

Max Kašparů: PO PROVAZE KE KRISTU

Úvahy o víře v praktickém životě od pelhřimovského psychiatra a teologa. Jsou psány s hlubokou lidskostí autora, srdečnosti i s humorem.

Pohled do knihovny

K DISPOZICI: