Aktuality-informace
Nábož. pořady Č. rozhlasu
AUDIO- KÁZÁNÍ  (MP3)

MALONTY

Snažíme se vytvářet zázemí pro své členy, prohlubovat naše spojení s Bohem a vnášet jeho Ducha - Ducha lásky do světa kolem nás.

Mail:   rkf.malonty@dicb.cz

Současný duchovní správce je P. Pavel Šimák

IČ: 650 256 61   Číslo farního bankovního účtu:  581 480 339/0800
IBAN: CZ52 0800 0000 0005 8148 0339     BIC: GIBACZPX

Nový transparentní bankovní účet k pracím na záchranu fary v Malontech     klikněte

č.transparentního účtu:
6140207369/0800
IBAN:   CZ40 0800 0000 0061 4020 7369        BIC:  GIBACZPX

Děkujeme za Vaše případné dary  na provoz farnosti a opravy kostela, či opravy fary.

Vznikl Spolek pro záchranu fary v Malontech, který má také transparentní účet, na který můžete přejí kliknutím na odkaz:  ZDE

Je to účet číslo:6071405002/5500    vedený u Reiffeisen bank a jehož majitelem je Spolek pro záchranu fary v Malontech.

Do farnosti patří tyto obce:  Malonty, Bělá, Desky, Joroměř, Meziříčí, Radčice.

První písemná zmínka o obci je z roku 1360. Zakladateli Malont byli němečtí kolonisté, kteří byli povoláni od pánů z Michalovic z Horních Rakous do Čech, aby zde vymítili lesy. V roce 1620 přecházejí Malonty do majetku hraběte Buqoye (panství novohradská). Od 14. stol je zde plebánie pod názvem Meinholt.

Kostel sv. Bartoloměje

Původně gotická kaple sv. Kateřiny, založená v 1. polovině 14. století. Roku 1400 přistaven presbytář, pak koncem 15.století kostel rozšířen na dvoulodní chrám.

Orientovaná, kamenná a omítaná stavba stojí nad vesnicí na vrchu uprostřed hřbitova. Složena je s kaple sv. Barbory o jednom poli  a pěti stranách osmistěnu s přilehlým, na západ točitým schodištěm  a z vlastního kostela přistavěného svým kněžištěm k jižní zdi kaple. Kněžiště s jedním polem a  závěrem z pěti stran osmistěnu je sevřeno na východ nízkou sakristií a na západ dvojlodím o čtyřech okenních osách. Ze západního průčelí vystupuje hranolová věž, jejíž západní  rohy podpírají čtyři opěrné pilíře, postavené z hladce přitesaných kvádrů ve tvaru zdí sešikmených od věže až na zem.

Zařízení je barokní, vzniklo kolem roku 1710. Hlavní oltář je práce sochaře Jos. Dietricha z Č. Budějovic, který je autorem Samsonovy kašny v Českých Budějovicích.

Ze života naší farnosti

Snažíme se žít spolu, proto se scházíme nejen v kostele, ale i vmalých skupinkách, kde si můžeme popovídat a povzbuzovat se. Také zde hovoříme o víře a o Bibli. Každý je zván.

Společenství střední a starší generace se schází jednou za čtrnáct dní ve čtvrtek.

Děti se schází  především na výuce náboženství vedeném buď pastorační asistentkou či knězem. V rámci výuky děti hrají i hry a jezdí na výlety.

S dětmi jezdíme několikrát za rok na víkendové pobyty, zvláště do střediska mládeže v Ktiši.. Např na  podzim zde děti vyrábí a pouští draky.

Bohoslužby a setkání:

MALONTY – kostel sv. Bartoloměje

NEDĚLE

Mše svatá nebo

bohoslužba slova

8h

v kostele

(mimo 1. neděle v měsíci)

Setkání ve společenství

Čtvrtek 1x za 14 dní

nyní v hasičárně

17h