PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

Stalo se - foto

ROŽMITÁL NA ŠUMAVĚ

Snažíme se vytvářet zázemí pro své členy, (scházíme se ve společenství)
- prohlubovat naše spojení s Bohem (konáme bohoslužby)
- a vnášet jeho Ducha - Ducha lásky do světa kolem nás. (různá činnost pro společnost, např. i charitní - ubytováváme rodiny bez přístřeší)

e-mail:  rkf.rozmitalnasumave@dicb.cz

Současným správcem je P.  Pavel  Šimák

IČ: 650 257 41   Číslo farního bankovního účtu:  306 919 3369/0800
IBAN: CZ30 0800 0000 0030 6919 3369      BIC: GIBACZPX

Do farnosti patří tyto obce: Rožmitál na Šumavě, Bujanov, Čeřín, Hněvanov, Michnice

BOHOSLUŽBY v kostele sv. Šimona a Judy  a SETKÁNÍ  na faře

Mše svatá

Mimo 1. sobotu v měsíci

18h

Setkání farníků
  ve společenství
   1 x za měsíc
   19h
  Setkávání dětí

nyní jen dle zájmu
   15h

datumy setkání na faře naleznete pod odkazem aktuality v levém sloupci

Podle posledního sčítání z roku 2001 bydlí v obci 385 obyvatel a z nich 97 se jich hlásí ke katolické církvi. Farnost je nyní spravována z Kaplice.

AKTUALITA:
Opravený kostel

V r.2022 byla z dotace Jihočeského kraje podpořena Obnova fasády - dokončení jižní strany kostela v Rožmitálu na Šumavě.  Opravu dále podpořili Německé ministerstvo BKM a obec Rožmitál na Šumavě.

První písemná zpráva je z roku 1259 v listině pražského biskupa Jana v níž potvrzuje cisterciákům z Vyššího Brodu patronátní právo ke kostelu. Městečko bylo ve 13. století založeno Rožmberky, nejpozději od roku 1380 poddanské městečko. Roku 1422 táhla přes obec husitská vojska a kostel byl opuštěn. Až v r. 1638 se zprávy opět ujal Vyšebrodský klášter.
Kostel původně raně gotický byl v roce 1909 přestavěn. Z původního kostela zbylo pouze kněžiště a zdivo věže.
Obyvatelstvo bylo převážně německé národnosti a po II. světové válce bylo vyhnáno. Do obce přesídlili lidé z různých stran

Ze života farnosti
                         Kostel V Rožmitále dostal nemalou pomoc od Evropského fondu. Na již započaté opravy fond přispěl 4,5 mil. korun.

V roce 2009 se i za pomoci ubytovaných na faře podařilo zřídit společenskou místnost pro schůuky dětí i dospělých (obr. vlevo). Na faře jsou ubytovány dvě rodiny v nouzi se svými dětmi (obr. jedné rodiny vpravo).

V zimě děti chodí vybírat na tříkrálovou sbírku, v létě jsou pro ně připraveny táboráky, kde je spoustu her  a zábavy.

Kostel je také dějištěm různých kulturních akcí, nejčastěji koncertů, které jsou hojně navštěvovány.

SPRAVOVANÉ FARNOSTI:
       - Poutní místo Svatý Kámen