Omlenice               Malonty                   Cetviny       Dolní Dvořiště    Pohoří na Šumavě      Blansko         Rožmitál na Š.      Rychnov  n. Malší +  Svatý Kámen   Pohor. Ves
PŘEJÍT NA HLAVNÍ STRANU

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

BLANSKO u KAPLICE

grafika

Snažíme se:

- vytvářet zázemí pro své členy - scházíme se ve společenství,  (nyní nepravidelně)

- prohlubovat naše spojení s Bohem - konáme bohoslužby

a snažíme se vnášet jeho Ducha - Ducha lásky do světa kolem nás.

Pravidelný program   BLANSKO  –  kostel sv. Jiří

NEDĚLE

Pokud je změna, informace najdete

na odkaze Aktuality-informace (i ZDE)

Mše svatá

nebo

bohoslužba slova

18h

letní čas

17h

zimní  čas

Správa farnosti :
Schůzku s knězem je nejlépe předem domluvit telefonicky
Současným správcem je P.Pavel Šimák

Obec Blansko, původně Blanské nebo také Blánsko je starého založení. Roku 1301 byla v majetku Zdeňka ze Štemberka, v letech 1369-79 Jana z Ledenic.
Obec má obdélníkovou, mírně nepravidelnou náves jižním směrem obklopenou hřbitovem u něhož se nachází i kostel.

Kostel Sv. Jiří

Původně gotický kostel je připomínán již v roce 1359 jako farní. V 1. polovině 16. stol. byl přestavěn na pozdně gotický. (klenba presbytáře a severních přístavků, portály). V roce 1735 zbarokizován. (viz letopočty ve štítu a západním průčelí).

Jedná se o jednolodní kostel s pětiboce zakončeným presbytářem s opěráky, se sakristií, depozitářem, předsíní a márnicí na severní straně po celé délce stavby, na jižní straně lodi je hranolovitá věž, v podvěží kaple zakončená půlkruhovitou apsidou.

Ze života farnosti:

Setkáváme se nejen při bohoslužbách v kostele, ale také na faře ve společenství, kde je možné si pohovořit, probrat biblické texty či témata víry, promítnout si film a sdílet své radosti i starosti.

O Velikonocích konáme na faře večeři                 V létě konáme na farním dvoře posezení
  na památku poslední večeře Páně.                       u táboráku s hrami a soutěžemi pro děti.

I z této farnosti se účastní děti křesťanské-    V lednu se děti z této farnosti účastní
      ho tábora, pořádaného pro děti z Kaplicka       Tříkrálové sbírky pro Charitu pomáha-
      a okolí.                                                                        jící potřebným.

Koncem října se koná díkuvzdání za úrodu a v čase vánočním setkání

u jesliček se zpěvy koled a
vyprávěním vánočních příběhů pro děti.

Hlavní oltář s obrazem         Varhany jsou z r. 1720 a dle pověsti na ně
                 sv. Jiří.                                    hrál  W.A. Mozart, který se zde prý zastavil.

Několik dalších fotografií kostela

VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY: