Omlenice                  Malonty                   Cetviny         Dolní Dvořiště     Pohoří na Šum.       Blansko           Rožmitál na Š.      Rychnov  n. Malší +  Svatý Kámen    Pohor. Ves
Přejít na úvodní stránku.

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

INFORMACE
(jednotlivé farnosti níže)

Pro všechny farnosti

nnn BIBLICKÁ ČETBA NA ČERVEN: deuterokanonická kniha Moudrosti.

nnn DUCHOVNÍ OBNOVA "JEŽÍŠ UZDRAVUJE" V CHARISMATICKÉ KOINONII SV. JANA KŘTITELE v Liticích u Plzně se koná v sobotu 23.6. Zájemci o účast a dopravu s mohou hlásit u P. Pavla (tf.: 732 872 662)

nnn
PETROPAVLOVSKÁ POUŤ V KAPLICI V NE 1.7. viz níže.

nnn CHARISMATICKÁ KONFERENCE V BRNĚ se koná od 11. do 15.7. na Brněnském výstavišti. Jedná se o přednášky a svědectví. Možnost ubytování zajištěna. Zájemci o společnou dopravu se mohou hlásit u P. Pavla (tf.:732 872 662). Program a další informace ZDE

nnn FARNÍ DOVOLENÁ 12.- 18.8. se bude konat na Liberecku. Ubytování v Klášterním penzionu v Jiřetíně pod Jedlovou. Jedna noc bude stát 270 Kč. Možnost stravování: snídaně 45 Kč, oběd 90 kč, teplá večeře 75 Kč. Ubytování ve 2 lůžkových (příp 1 či 3 lůžkových) pokojích. V okolí krásná příroda Lužických a Jizerských hor. Možnost výletů: Liberec-Ještěd, ZOO, Botanická zahrada, IQlandia, Jablonné v Podještědí, zámek Frýdlant, Sychrov, cestou zpět Český ráj, Jičín, Prachovské skály. Přihlášky a bližší informace u P. Pavla (tf.: 732 872 662)

nnn DĚTSKÝ KŘESŤANSKÝ TÁBOR NA PÍRKOVĚ MLÝNĚ u Pohorské Vsi se bude tradičně konat v termínu od 11. do 24.8. Bližšší informace vedoucí ing. Lukáš Kus z Vyššího Brodu (tf.: 602 361 010) nebo u P. Pavla (tf.:732 872 662) Plakát ZDE přihláška ZDE

nnn EKUMENICKÁ BIBLICKÁ HODINA V KAPLICI bude v září ve středu 5.9. od 18h na katolické faře Budeme probírat deuterokanonickou knihu Sirachovcovu. Každý zájemce je zván.

Kaplice

nnn BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU  jsou ZDE ve formátu pdf

nnn SETKÁNÍ MLADŠÍ A STŘEDNÍ GENERACE se koná na faře v neděli  od 19.30h. Jen v neděli 24.6. bude 19.30h.

nnn PÁSMO HUDBY A POEZIE se bude konat ve středu 20.6. od 18h v kostele.

nnn SETKÁNÍ NĚMECKY MLUVÍCÍCH RODÁKŮ se bude konat v pondělí 25.6. Od 10h. Pak následuje pro ně oběd a posezení u kávy na faře. Prosíme farníky o upečení zákusků pro tyto naše hosty a také o pomoc při obsluze.

nnn PETROPAVLOVSKÁ POUŤ se bude konat v neděli 1.7.

Program v kostele sv. Petra a Pavla:

9.30-11h    slavnostní mše sv.

18 – 19h     koncert v kostele sv. Petra a Pavla,

Jana Havlíčková - varhany,  Pavla Zobalová - zpěv (soprán)

Další program s občerstvením na Farském náměstí

11.30 – 15h     kapela Hrajeto

15 – 17h     soutěže pro děti na zahradě fary

15 – 18h     kapela Element (rock&roll)

Občerstvení - Hospoda Kamila Vonce - grilované prasátko a další jídlo z grilu.

Prosíme farníky o zákusky, které budou pro děti a hosty k dispozici na faře.

Malonty

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se bude konat v hasičárně ve čtvrtek 28.6. již od 16h s hodnocením roku 2017. Každý zájemce je zván.

nnn TÁBORÁK K ZAČÁTKU PRÁZDNIN se bude konat v úterý 3.7. od 18h. Zřejmě na hřišti. Každý zájemce je zván.

Omlenice

nnn MŠE SV. BUDE V NEDĚLI  10. a 24.6. v 8h. V ostatní neděle bude v týž čas  bohoslužba slova.

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ bude v úterý 19.6. od 18h na faře s hodnocením roku 2017. Každý zájemce je vítán.

nnn TÁBORÁK K ZAČÁTKU PRÁZDNIN se bude konat na farní zahradě v pondělí 2.7. od 18h. Každý zájemce je zván.

Rožmitál na Šumavě

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ se bude konat na faře v sobotu 23.6. po mši sv. tedy po 19. hodině

nnn TÁBORÁK K ZAČÁTKU PRÁZDNIN se bude konat na farní zahradě v sobotu 7.7. od 19h. Každý zájemce je zván.

Dolní Dvořiště

nnn MŠE SV. ZDE BUDE V NEDĚLI  10. a 24.6.

Blansko

nnn  SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se nyní koná společně s farníky z Kaplice a to v Kaplici na faře ve středu od 17.30 (zimní čas) nebo od 18h (letní čas). Zájemci o odvoz z Blanska do Kaplice a zpět zajistí P. Pavel (tf 732 872 662).

Cetviny

nnn KOSTEL SE NYNÍ OPRAVUJE, proto prohlídky nejsou možné

Rychnov nad Malší

nnn MŠE SV. ZDE BUDEv neděli 3. a 17.6. od 11.15h

V neděli 1.7. zde mše sv. nebude - kvůli pouti v Kaplici. Zájemce ú účast na poutní mši sv. v Kaplici od 9.30 po přihlášení odvezeme. (P. Pavel tf.: 732 872 662)

Svatý Kámen

nnn BOHOSLUŽBY SE KONAJÍ PRVNÍ SOBOTU V MĚSÍCI v 17h, mimo srpen. Nyní tedy bude sobotní mše sv. 7.7.2018.

nnn POUTNÍ BOHOSLUŽBA V NEDĚLI 5. a 12.8.  není ze strany rakouských poutníků ještě potvrzena. Byla by nejspíše v ony dny v 11h. Není to ale ještě jisté.

nnn SLAVNOST NANEBEVZETÍ P.MARIE ve středu 15.8. Mše sv. v němčině zde bude od 10.30h a předsedat jí bude kanovník Alois Ehrl ze Schwabachu u Norimberka. Od 14h bude ještě Mariánská pobožnost v kapli u kamenů. Zajištěno je občerstvení prostřednictvím Cateringu Putschlögel.

nnn
Kostel a kaple s kameny jsou celodenně otevřeny.

Pohoří na Šumavě

nnn KOSTEL JE OTEVŘEN po celý den. Každou první neděli v měsíci je otevřena i farní kavárna od 13 do 18h.

nnn DALŠÍ INFORMACE o akcích na tomto místě na stránkách spolku německy mluvících rodáků.  ZDE.

Pohorská Ves

nnn BOHOSLUŽBA se bude konat první neděli v měsici od 15h v kostele sv. Linharta, JEN KDYŽ SE ZÁJEMCI PŘIHLÁSÍ P. ŠIMÁKOVI NA TF.: 732 872 662. Možno se domluvit i v týž den a třeba jen chvíli před plánovaným časem bohoslužby. (přijedu z Kaplice, cetsa trvá 15-20min.)

VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY:
Biblická hodina-aktuální pdf
Biblické hodiny - archiv
Církevní dějiny - aktuální pdf
Cíkevní dějiny - archiv pdf

Články-doporučené k četbě

PRO NAŠE SPOLEČENSTVÍ:
Text k zamyšlení  po  2.vel. NE
Text k zamyšlení  po  3.vel. NE
Text k zamyšlení  po  4.vel. NE
Text k zamyšlení  po  5.vel. NE

BIBLICKÉ VIDEO NA TENTO ČAS:
O poslední večeři

DOPORUČUJI TYTO FILMY:

TURÍNSKÉ PLÁTNO

Ježíš Nazaretský SK dabing

Ježíš Nazaretský CZ dabing 1.č.

Ježíš Nazaretský CZ dabing-2.č.

Ježíš - z pohledu dětí

Epozody z filmu o Ježíši