Omlenice                  Malonty                   Cetviny         Dolní Dvořiště     Pohoří na Šum.       Blansko           Rožmitál na Š.      Rychnov  n. Malší +  Svatý Kámen    Pohor. Ves
Přejít na úvodní stránku.

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

INFORMACE
(jednotlivé farnosti níže)

Pro všechny farnosti

nnn 5. MINISTRANTSKÝ FLORBALOVÝ TURNAJ se uskuteční v Táboře 23.-24.2. Sraz (ubytování): pátek 17:30 – 18:00 ZŠ, náměstí Mikuláše z Husi 45. Místo sobotního turnaje: 2 haly ZŠ Zborovská. Konec: sobota kolem 16:00. Zájemci ať se hlásí u P. Pavla. Bude zorganizována doprava tam i zpět.

nnn CESTA SEDMI BOLESTÍ P. MARIE – putování kolem kapliček na cestě z Rychnova n.M.  na Svatý Kámen, se bude konat v neděli 25.2. Odjezd od fary v Kaplici ve 14h,(pro přihlášené u P. Pavla) odchod od rychnovského kostela ve 14.15h

nnn EKUMENICKÁ BIBLICKÁ HODINA V KAPLICI bude v únoru ve středu 7.3. od  18 hod. na katolické faře. Každý je zván.

nnn BIBLICKÁ ČETBA NA ÚNOR : kniha proroka Malachijáše.

nnn DIECÉZNÍ SETKÁNÍ MLÁDEŽE se bude konat v Českých Budějovicích v pátek 23.3.  a v sobotu 24.3.V pátek začíná program na Komunitním centru na sídlišti Máj v 18hh, kde je také možnost přespání (vlastní karimatka a spacák). Program doprovází kapela Elaion a PM

V sobotu je program od 9 do 16h v salesiánském kostele sv. Vojtěcha ve Čtyřech Dvorech. Paralelní program pro středoškoláky a vysokoškoláky. Hostem bude Jiří Strach a P. Josef Prokeš. Plakát ZDE

nnn FARNÍ DOVOLENÁ 12.- 18.8. se bude konat na Liberecku. Ubytování v Klášterním penzionu v Jiřetíně pod Jedlovou. Jedna noc bude stát 270 Kč. Možnost stravování: snídaně 45 Kč, oběd 90 kč, teplá večeře 75 Kč. Ubytování ve 2 lůžkových (příp 1 či 3 lůžkových) pokojích. V okolí krásná příroda Lužických a Jizerských hor. Možnost výletů: Liberec-Ještěd, ZOO, Botanická zahrada, IQlandia, Jablonné v Podještědí, zámek Frýdlant, Sychrov, cestou zpět Český ráj, Jičín, Prachovské skály. Přihlášky a bližší informace u P. Pavla (tf.: 732 872 662)

Kaplice

nnn BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU  jsou ZDE ve formátu pdf

nnn NA POPELEČNÍ STŘEDU 14.2. bude mše sv. s předáváním znamení kajícnosti – popelce, od 17.30h. Pro ty, kdo nebudou moci přijmout popelec ve středu, bude opat možnost přijmout ho na 1. postní neděli.

nnn ROZJÍMÁNÍ KŘÍŽOVÉ CESTY se bude konat v úterý místo modlitby růžence, v únoru od 17h pak od 17.30h. Před nedělní bohoslužbou budeme opět pouštět nahrávku křížové cesty s hudbou – v 9.15h

nnn PÁSMO HUDBY A POEZIE se bude konat ve středu 21.2. od 17.30 v Malém kostele.

Malonty

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se bude konat v hasičárně ve čtvrtek 22.2. od 17h. Všichni jste zváni. Nejprve bude rozjímání křížové cesty s promítáním a hudbou, pak budeme sdílet zážitky a probírat biblické téma a pak z historie církve.

Omlenice
nnn MŠE SV. BUDE V NEDĚLI  4. a 18.2. v 8h. V ostatní neděle bude v týž čas  bohoslužba slova. V neděli  18.2. se bude udílet znamení kajícnosti - popelec.

Rožmitál na Šumavě

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ se bude konat na faře v sobotu 24.2. po mši sv. tedy po 18. hodině.

Dolní Dvořiště

nnn MŠE SV. ZDE BUDE V NEDĚLI  4. a 18.2. od 11.15h.V neděli  18.2. budeme udílet znamení kajícnosti - popelec.

Blansko

nnn  SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se nyní koná společně s farníky z Kaplice a to v Kaplici na faře ve středu od 17.30 (zimní čas) nebo od 18h (letní čas). Zájemci o odvoz z Blanska do Kaplice a zpět zajistí P. Pavel (tf 732 872 662).

Cetviny

nnn KOSTEL SE NYNÍ OPRAVUJE, proto prohlídky nejsou možné

Rychnov nad Malší

nnn MŠE SV. ZDE BUDEv neděli 11. a 25.2. od 11.15h

Svatý Kámen

nnn BOHOSLUŽBY SE KONAJÍ PRVNÍ SOBOTU V MĚSÍCI v 17h, mimo srpen. Nyní tedy bude sobotní mše sv. 3.2.2018.

nnn
Kostel a kaple s kameny jsou celodenně otevřeny.

Pohoří na Šumavě

nnn KOSTEL JE OTEVŘEN po celý den. Každou první neděli v měsíci je otevřena i farní kavárna od 13 do 18h.

nnn DALŠÍ INFORMACE o akcích na tomto místě na stránkách spolku německy mluvících rodáků.  ZDE.

Pohorská Ves

nnn BOHOSLUŽBA se bude konat první neděli v měsici od 15h v kostele sv. Linharta, JEN KDYŽ SE ZÁJEMCI PŘIHLÁSÍ P. ŠIMÁKOVI NA TF.: 732 872 662. Možno se domluvit i v týž den a třeba jen chvíli před plánovaným časem bohoslužby. (přijedu z Kaplice, cetsa trvá 15-20min.)

VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY:

Biblická hodina-aktuální pdf
Biblické hodiny - archiv
Církevní dějiny - aktuální pdf
Cíkevní dějiny - archiv pdf

Články-doporučené k četbě

Připravujeme:
Věrouka , Duchovní život...

K MODLITBĚ           Starší - zde

Modlitby za jednotu 2018

Jinde na internetu:

SVATÝ DNEŠNÍHO DNE

K  MODLITBĚ Z INTERNETU

Posvátný prostor modlitby

BREVIÁŘ -  žalmy, čtení a
modlitby na každý den

DOPORUČUJI Z INTERNETU:

Kázání o Judovi a Támar (text)

DOPORUČUJI TUTO HUDBU:

Jenkins: Agnus Dei

Barber:  Agnus Dei

Písně - rytmické, i noty

Písně mladých-schola Střípky

Píseň sv. Františka

Starší doporučené

DOPORUČUJI TYTO FILMY:

Filip Neri - 1.č.   on-line

Filip Neri - 2.č.    on-line  .

O knězi Kuffovi a bezdomovcích

Setkání mládeže v Krakově 2016