Benešov n.Č.    Omlenice                   Malonty              Cetviny       Dolní Dvořiště       Pohoří n. Š.        Blansko         Rožmitál na Š.    Rychnov  n. Malší +  Svatý Kámen   Pohor. Ves
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

INFORMACE
(jednotlivé farnosti níže)

Pro všechny farnosti

nnn V září organizuje farnost Trhové Sviny pouť do Medugorje. Ještě je několik volných míst. Pokud máte zájem, bližší informace jsou ZDE.

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ MANŽELŮ se konalo v Kaplici v pátek 14.6. Další schůzka ještě není stanovena. Informace u P. Šimáka: 732 872 662.

nnn
FARNÍ DOVOLENÁ se uskteční v srpnu 18.-24.8.2019 v Králíkách-Poutní dům. Na programu procházky krásnou přírodou Jeseníků, výlety: na zámek Velké Losiny, hrad Bouzov, Javoříčské jeskyně, kostel Neratov, přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, ap. Cena ubytování 6x 350 Kč na osobu, příspěvek na dopravu autem 500,- Kč na osobu. Možnost stravování v místě ubytování. Příhlašovat se můžete u P. Pavla - tf.: 732 872 662.

Kaplice

nnn BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU  jsou ZDE ve formátu pdf

nnn TÁBORÁK NA FAŘE se uskuteční  ve středu 28.8. od 18h na faře. Všichni jste zváni.

nnn SETKÁNÍ MLADŠÍ A STŘEDNÍ GENERACE se koná v neděli navečer na faře, nyní od 19.30h.

Benešov nad Černou
nnn NEDĚLNÍ MŠE SV. BUDE OD ČERVENCE ZAČÍNAT  v 11.15h.
nnn SETKÁNÍ U TÁBORÁKU pro všechny generace se uskuteční  v úterý 16.7. od 18h v NIKOLIV VE SVAZARMU ALE NA HASIČSKÉM HŘIŠTI - výjezd z Benešova na Pohorskou Ves. Pro děti budou připraveny soutěže a hry.
nnn POUTNÍ MŠE SV. po svátku sv. Jakuba - patrona zdejšího kostela se uskuteční v neděli 28.7. od 11.15h

Malonty
nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se o prázdninách konat nebude.
nnn SETKÁNÍ U TÁBORÁKU pro všec
nnn SETKÁNÍ U TÁBORÁKU pro děti i dospělé se bude konat v

Omlenice

nnn MŠE SV. BUDE V NEDĚLI  7. a 21.7. v 8h. V ostatní neděle bude v týž čas  bohoslužba slova.
nnn SETKÁNÍ U TÁBORÁKU se uskuteční ve čtvrtek 29.8. od 18h na farní zahradě.

Rožmitál na Šumavě

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ se bude konat na faře v sobotu 13.7. v 19.30hod.

nnn SETKÁNÍ U TÁBORÁKU se v sobotu 13.7. NEUSKUTEČNÍ.

Dolní Dvořiště

nnn MŠE SV. BUDE V NEDĚLI  od července až od 18h a to 2. a 4. neděli v měsíci. Nyní 14. a 28.7. od 18h

Blansko

nnn  SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se nyní koná společně s farníky z Kaplice a to v Kaplici na faře ve středu od 17.30 (zimní čas) nebo od 18h (letní čas). Zájemci o odvoz z Blanska do Kaplice a zpět zajistí P. Pavel (tf 732 872 662).

Cetviny

nnn KOSTEL SE NYNÍ OPRAVUJE, proto bohoslužby ani prohlídky nejsou možné

Rychnov nad Malší

nnn MŠE SV.ZDE BUDEod července vždy 3.a 5. nedděli v měsíci a to až od 18h. Nyní  v neděli 21.7. od 18h.
nnn SETKÁNÍ U TÁBORÁKU se uskuteční ve čtvrtek 18.7. od 18h. Sraz u kostela. Bude ještě upřesněno kde se táborák bude konat.

Svatý Kámen

nnn BOHOSLUŽBY SE KONAJÍ PRVNÍ SOBOTU V MĚSÍCI v 17h, mimo srpen. Nyní 6.7.

nnn POUTNÍ BOHOSLUŽBY:
PONDĚLÍ 5.8. ??? v 11h bohoslužba v němčině
NE  11.8. německo-česká bohoslužba v 11h - hl. celebrant emerit.biskup z Lince Max. Aichern
ČT  15.8. slavnost Nanebevzetí P. Marie - Mariä Himmelfahrt - mše sv. 10h
               s biskupem Vlastimilem Kročilem  - Hauptzelebrant Bischof Mons. Vlastimil Krocil
               14h - mariánská pobožnost u sv. kamenů v kapli. Feierliche Marien-Andacht mit
                        Totengedenken am "heiligen Stein" in der Gnadenkapelle.

nnn
Kostel a kaple s kameny jsou celodenně otevřeny.

Pohoří na Šumavě

nnn KOSTEL JE OTEVŘEN po celý den. Každou první neděli v měsíci je otevřena i farní kavárna od 13 do 18h.

nnn OSLAVY 10. LET SPOLKU RODÁKŮ Bucherser heimat verein se budou konat v neděli 11.8.2019. V 10h bude mše sv.v kostele doprovázená Velešínským chrámových sborem, pak projevy hostů a  po obědě od 13h bude hrát Jihočeská dechovka. Následuje ochutnávka vína a výstava skleněných obrazů. Plakát ZDE
nnn POUTNÍ MŠE SV.se bude konat v neděli 8.9. od 10h.

nnn DALŠÍ INFORMACE o akcích na tomto místě na stránkách spolku německy mluvících rodáků.  ZDE.

Pohorská Ves

nnn BOHOSLUŽBA se bude konat první neděli v měsici od 15h v kostele sv. Linharta, JEN KDYŽ SE ZÁJEMCI PŘIHLÁSÍ P. ŠIMÁKOVI NA TF.: 732 872 662. Možno se domluvit i v týž den a třeba jen chvíli před plánovaným časem bohoslužby. (přijedu z Kaplice, cesta trvá 20min.)

Sídlo faráře - fara v Kaplici

DOPORUČUJI TYTO FILMY:

TURÍNSKÉ PLÁTNO - jiný film

Ježíš Nazaretský SK dabing

Ježíš Nazaretský CZ dabing 1.č.

Ježíš Nazaretský CZ dabing-2.č.

Ježíš - z pohledu dětí

Epizody z filmu o Ježíši