FARNOSTI A FILIÁLKY NA KAPLICKU
                 farnost Kaplice                I        farnost  Benešov nad Černou   I   farnost Malonty    I            farnost Dolní Dvořiště                                                        I  f. Rožmitál n.Š.

kostel BlanskoSv. Jana NepomuckéhoSv. LinhartaPanny Marie Dobré radySv. Bartolomějedolní dvořištěSv. OndřejePanny Marie Sněžnékostel CetvinySv. Šimona a Judy
        Blansko             Omlenice        I Benešov n.Č.   Pohor.Ves   Pohoří n.Š. I   Malonty   I   Dolní Dvořiště      Rychnov n.M.             Svatý Kámen      Cetviny   I  Rožmitál n.Š.
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU
kliknutím na obrázek se dostanete na uvedené místo

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

(jednotlivé farnosti níže)

Pro všechny farnosti

nnn  Na základě usnesení Vlády ČR
 je povoleno, aby se s platností od 23. listopadu účastnilo bohoslužeb, svateb a pohřbů až 20 osob.

Zájemci se mohou přihlásit u P. Pavla - tf. 732 872 662

nnn Nadále platí dispenz od účasti na nedělní bohoslužbě. Pokud se nedostanete na bohoslužbu, můžete sledovat bohoslužby v televizi (ČT 2, TV NOE) nebo na internetu. Přenosy bohoslužeb z našich farností jsou k dispozici pod odkazem na úvodní stránce našeho webu, kázání je již delší dobu k dispozici v audioformátu MP3 pod odkazem KÁZÁNÍ v levém sloupci našich internetových stránek.

nnn OBVYKLÉ TISKOVINY které bývají v kostele k dispozici, budou k dispozici i nadále. Prosíme berte si je. V Kaplici je přes den otevřena chodbička, kde si je můžete vzít.

nnn KALENDÁŘE budou k dispozici v kostelích, hned jak budou doručeny poštou.

nnn BIŘMOVÁNÍ – plánujeme na červen příštího roku. Příprava SE KVŮLI NOUZOVÉMU STAVU V ČR ODKLÁDÁ Další informace zveřejníme zde.  Přihlašovat se můžete u P. Pavla Šimáka (tf.:732 872 662)

nnn PŘIHLÁŠKY NA NÁBOŽENSTVÍ DĚTÍ – si můžete stáhnout ZDE a poslat na faru (Farské nám.80, 382 41 Kaplice). Pak obdržíte další informace. V době nouzového stavu se náboženství neučí.

nnn SETKÁNÍ MANŽELSKÉHO SPOLEČENSTVÍ (i jednotlivců) se NYNÍ NEKONAJÍ

Kaplice

nnn BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU  jsou ZDE ve formátu pdf

nnn RORÁTNÍ MŠE SV. SE BUDOU KONAT VE ČTVRTEK (OD 4.12.) v kostele sv. Floriána od 7h ráno. Pak bude následovat snídaně na faře. Všichni jste zváni!

nnn PÁSMO HUDBY, MODLITEB A POEZIE se bude konat ve středu 9.12. od 17.30h v kostele.

-   Blansko - filiálka

nnn NEDĚLNÍ BOHOSLUŽBY se pravidelně nyní konají jen 2.SOBOTU v měsíci - od 16.30Nyní se opět konají, ale jen pro max. počet účastníků 15. Pokud nejste pravidelnými účastníky, přihlaste se raději telefonicky u P. Pavla na tf. 732 872 662.

Mše sv. bude v sobotu 12.12. v 16.30h. Půl hodiny předem bude příležitost ke zpovědi (v 16h)

- Omlenice - filiálka

nnn BOHOSLUŽBY JSOU V NEDĚLI OD 8h Mše sv. se střídají s bohoslužbou slova. Nyní se opět konají, ale jen pro max. počet účastníků 15. Pokud nejste pravidelnými účastníky, přihlaste se raději telefonicky u P. Pavla na tf. 732 872 662.

Mše sv. bude v neděli 29.11.  6.12. a 13.12. V neděli 20. a 27.12. bohoslužba slova.

nnn  SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se koná 1x za měsíc ve úterý od 17h na faře. Nyní v úterý 1.12. od 18h.

Benešov nad Černou
nnn MŠE SV. V ÚTERÝ  Nyní jsou mše sv. také v úterý a to od 17h v kostele. Pokud se však kněz nemůže dostavit, probíhá modlitba růžence. Nyní v úterý 24.11. mše sv. nebude, ale bude modlitba růžence.

nnn  SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se koná 1x za měsíc ve čtvrtek od 17h v klubu seniorů, vedle obecního úřadu na náměstí.  Nyní ve čtvrtek 3.12. od 17h.

- Pohorská Ves - filiálka
nnn BOHOSLUŽBA se koná první neděli v měsici od 15h v kostele sv. Linharta, JEN KDYŽ SE ZÁJEMCI PŘIHLÁSÍ P. ŠIMÁKOVI NA TF.: 732 872 662.

- Pohoří na Šumavě - filiálka

nnn KOSTEL JE OTEVŘEN po celý den.

nnn KOSTELNÍ KAVÁRNA je otevřena 1. a 3. neděli v měsíci od 13 do 18h. NYNÍ NE

nnn DALŠÍ INFORMACE o akcích na tomto místě na stránkách spolku německy mluvících rodáků.  ZDE.

Malonty

nnn V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU SE BOHOSLUŽBY KONAJÍ JEN PRO 15 OSOB

Zájemci ať se přihlásí u P. Pavla na tf. 732 872 662, nebo u Marie Papajové

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se o bude konat ve čtvrtek 26.11. od 17h v klubovně hasičárny.

Rožmitál na Šumavě

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ NYNÍ bude v sobotu ??? od 19.15 na faře.

nnn BOHOSLUŽBY se opět konají. Maximální počet účastníků je však omezen na 15 osob.

Dolní Dvořiště

nnn PRAVIDELNÁ MŠE SV. JE 2. A 4. NEDĚLI V MĚSÍCI  od 17h (v letním čase až od 18h) Nyní se opět konají, ale jen pro max. počet účastníků 15. Pokud nejste pravidelnými účastníky, přihlaste se raději telefonicky u P. Pavla na tf. 732 872 662.

Bohoslužba bude 22.11. a 13.12.

- Rychnov nad Malší -filiálka
nnn MŠE SV.ZDE JE 3.a 5. neděli v měsíci od 17h. (v letním čase od 18h) Nyní se opět konají, ale jen pro max. počet účastníků 15. Pokud nejste pravidelnými účastníky, přihlaste se raději telefonicky u P. Pavla na tf. 732 872 662.

Bohoslužba bude 29.11. a 20.12.

nnn POUTNÍ MŠE SV. - NA SVÁTEK SV. ONDŘEJE V PONDĚLÍ 30.11. bude mše sv. od 17h.

-  Cetviny - filiálka

nnn KOSTEL SE NYNÍ OPRAVUJE, proto bohoslužby ani prohlídky nejsou možné

- Svatý Kámen - poutní místo

nnn BOHOSLUŽBY SE KONAJÍ PRVNÍ SOBOTU V MĚSÍCI v 17h. mimo srpen!  Nyní 5.12. je však třeba se přihlásit u P. Pavla na tf. 732 872 662. Max. počet účastníků: 15 osob.

nnn Kostel a kaple s kameny jsou celodenně otevřeny.

Sídlo faráře - fara v Kaplici

DOPORUČUJI TYTO FILMY:

TURÍNSKÉ PLÁTNO - jiný film

Ježíš Nazaretský SK dabing

Ježíš Nazaretský CZ dabing 1.č.

Ježíš Nazaretský CZ dabing-2.č.

Ježíš - z pohledu dětí

Epizody z filmu o Ježíši