FARNOSTI A FILIÁLKY NA KAPLICKU
                 farnost Kaplice                I        farnost  Benešov nad Černou   I   farnost Malonty    I            farnost Dolní Dvořiště                                                        I  f. Rožmitál n.Š.

kostel BlanskoSv. Jana NepomuckéhoSv. LinhartaPanny Marie Dobré radySv. Bartolomějedolní dvořištěSv. OndřejePanny Marie Sněžnékostel CetvinySv. Šimona a Judy
        Blansko             Omlenice        I Benešov n.Č.   Pohor.Ves   Pohoří n.Š. I   Malonty   I   Dolní Dvořiště      Rychnov n.M.             Svatý Kámen      Cetviny   I  Rožmitál n.Š.
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU
kliknutím na obrázek se dostanete na uvedené místo

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

·Charita
·Farní knihovna
·Farní časopis

·Čísla bank. účtů farností
·Odkazy

·Nedělní slovo
·Přímluvy

·Dětské nedělní slovo
·Pro děti k neděli
·Pro děti k neděli 2

·KÁZÁNÍ-audio(MP3) P.Šimák

Doporučené weby:

Víra

Pastorace na webu

Karmelitánské knihkupectví

Katolický týdeník

INFORMACE
(jednotlivé farnosti níže)

Pro všechny farnosti

nnn ZÁJEZD DO ZNOJMA se koná v sobotu 19.9. Informace u P. Pavla - tf.: 732 872 662. Odjezd je v 7h z autobusového nádraží.

nnn DIECÉZNÍ POUŤ do Českých Budějovic  v sobotu 3.10.  SE RUŠÍ

Info: P. Pavel tf.: 732 872 662.

nnn BIŘMOVÁNÍ – plánujeme na červen příštího roku. Příprava začne od října. V Kaplici bude v pátek od 19.30h na faře. V ostaních  farnostech dle domluvy. Přihlašovat se můžete u P. Pavla Šimáka (tf.:732 872 662)

nnn FARNÍ DEN – se letos přesouvá až na měsíc říjen-na neděli 11.10. Odpolední program začne od 14h. Počítáme se slovem velešínského kněze P. Rafala Kaci.

nnn DĚTSKÝ VÍKEND NA KTIŠI se koná 16.-18.10. Odjezd v pátek 16.10. z autobuového nádraží v Kaplici linkovým autobusem ve 14.15h. Návrat v neděli 18.10. kol. 16.h. automobily nebo odvozem rodičů, či příbuzných. Přihlášky a informace u P. Pavla - tf.: 732 872 662.

nnn
KONCERT - OSLAVA 300 LET VARHAN V BLANSKU se bude konat v neděli 25.10. od 15h v kostele sv. Jiří v Blansku u Kaplice. Na varhany bude hrát profesionální varhaník Martin Kubát. Na programu budou díla starých českých mistrů a  také W.A. Mozarta. Zájemci o dopravu se mohou hlásit u P. Pavla Šimáka (tf.: 732 872 662)

nnn SETKÁNÍ MANŽELSKÉHO SPOLEČENSTVÍ (i jednotlivců) se konají dle domluvy.Bližší formace u P. Pavla (tf.732 872 662)

nnn FARNÍ DEN – se leto

Kaplice

nnn BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU  jsou ZDE ve formátu pdf

nnn PÁSMO HUDBY A POEZIE se bude konat v kostele ve středu 23.9. od 18h. Pak ještě následuje posezení na faře.

nnn DĚTSKÁ MŠE SV. se bude konat v neděli 4.10. od 9.30h.  a bude s tematikou přírody a žehnáním domácích zvířat,  které si můžete  přinést s sebou.(případně i školních brašen a pomůcek)

-   Blansko - filiálka

nnn NEDĚLNÍ BOHOSLUŽBY se pravidelně nyní konají jen 2.SOBOTU v měsíci - od 16.30h, nyní tedy v sobotu 10.10.

- Omlenice - filiálka

nnn BOHOSLUŽBY JSOU V NEDĚLI OD 8h Mše sv. se střídají s bohoslužbou slova. Mše sv. bude v neděli 30.srpna, 6.a 20.9. Bohoslužba slova 23.8. a 13.a 27.9.

Benešov nad Černou
nnn NOVINKA - MŠE SV. V ÚTERÝ  Nyní jsou mše sv. také v úterý a to od 17h v kostele. Pokud se však kněz nemůže dostavit, probíhá modlitba růžence.

nnn  SETKÁNÍ ZÁJEMCŮ O FARNÍ ŽIVOT se bude konat ve čtvrtek 24.9. od 17h v klubu seniorů. Bude se probírat hospodaření farnosti a ustanovení prozatimní farní rady.
nnn DĚTSKÁ MŠE SV. S ŽEHNÁNÍM DOMÁCÍCH ZVÍŘAT se bude konat v neděli 11.10. od 11.15h

- Pohorská Ves - filiálka
nnn BOHOSLUŽBA se koná první neděli v měsici od 15h v kostele sv. Linharta, JEN KDYŽ SE ZÁJEMCI PŘIHLÁSÍ P. ŠIMÁKOVI NA TF.: 732 872 662.

- Pohoří na Šumavě - filiálka

nnn KOSTEL JE OTEVŘEN po celý den.

nnn KOSTELNÍ KAVÁRNA je otevřena 1. a 3. neděli v měsíci od 13 do 18h.

nnn DALŠÍ INFORMACE o akcích na tomto místě na stránkách spolku německy mluvících rodáků.  ZDE.

Malonty

nnn V NEDĚLI 4.10. BUDE MŠE SV. V 11h. Bude zaměřena na děti a s rytmickým doprovodem. Mše sv. v 8h tedy nebude! Při mši sv. sbude probíhat žehnání domácích zvířátek a mše sv. bude konána s tématikou přírody. Možno také přinést k požehnání školní brašny či pomucky.

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se o bude konat ve čtvrtek 1.10. od 17h v klubovně hasičárny.

Rožmitál na Šumavě

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ NYNÍ bude v sobotu 26.9.?? od 19.15 na faře.

nnn TÁBORÁK KE KONCI PRÁZDNIN  se bude konat v sobotu 29.8. od 19h na farní zahradě. Všichni, zvláště děti, jsou zváni.

Dolní Dvořiště

nnn PRAVIDELNÁ MŠE SV. JE 2. A 4. NEDĚLI V MĚSÍCI   od 18h (v zimním čase už od 17h) Nyní tedy 27.9. a 11. a 25.10.

- Rychnov nad Malší -filiálka
nnn MŠE SV.ZDE JE 3.a 5. neděli v měsíci od 17h. (v letním čase od 18h) Nyní: v neděli  20.9.  a od 18h.

-  Cetviny - filiálka

nnn KOSTEL SE NYNÍ OPRAVUJE, proto bohoslužby ani prohlídky nejsou možné

- Svatý Kámen - poutní místo

nnn BOHOSLUŽBY SE KONAJÍ PRVNÍ SOBOTU V MĚSÍCI v 17h. mimo srpen!  Nyní tedy v sobotu 3.10.

nnn Kostel a kaple s kameny jsou celodenně otevřeny.

Sídlo faráře - fara v Kaplici

DOPORUČUJI TYTO FILMY:

TURÍNSKÉ PLÁTNO - jiný film

Ježíš Nazaretský SK dabing

Ježíš Nazaretský CZ dabing 1.č.

Ježíš Nazaretský CZ dabing-2.č.

Ježíš - z pohledu dětí

Epizody z filmu o Ježíši