Benešov n.Č.    Omlenice                   Malonty              Cetviny       Dolní Dvořiště       Pohoří n. Š.        Blansko         Rožmitál na Š.    Rychnov  n. Malší +  Svatý Kámen   Pohor. Ves
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

(jednotlivé farnosti níže)

Pro všechny farnosti

nnn PŘIHLÁŠKY NA NÁBOŽENSTVÍ  pro děti je možné si stáhnout i ZDE
Nebo jsou k dispozici v sakristii našich kostelů, nebo u P. Pavla a na faře. Zašlete je pak, prosím, na adresu fary v Kaplici.

nnn
FARNÍ DEN - setkání farníků z celého obvodu Kaplicka se uskuteční v neděli 22.9. Odpolední program bude začínat ve 13.30h v sále restaurace Slovanský dům v Kaplici na náměstí.  V úvodu zahrají mladí a vystoupí děti, pak bude následovat slovo o stavu našich farností a potom od 15h promluví otec Rado Šedivý z Nových Hradů na téma evangelizace. Pak bude diskuse a v závěru zábavný program. Všichni jsou srdečně zváni. Budeme rádi pokud přinspějete něčím k občerstvení i k programu. Můžete si připravit nějaké slovo pro přítomné. Na setkání se těší P. Pavel.

nnn DĚTSKÝ VÍKEND NA KTIŠI - se uskuteční o víkendu 11.- 13.10. v Diecézním středisku života mládeže Ktiš  (odkaz ZDE ) Program vytváří a vede PhDr. Zuzana Kornatovská
V programu bude kromě her, vycházek do přírody, bohoslužby i pouštění draků. Odjezd z Malont ve 13.15h linkovým autobusem do Kaplice, z Pohorské Vsi ve 13.30 autem, z Kaplice ve 14.15h. Návrat v neděli 13.10. do 17h. Cena 300,- Kč. (možnost slevy). Bližší informace: P. Pavel Šimák, tf. 732 872 662

nnn JEŽÍŠ UZDRAVUJE je název programu komunity sv. Jana Křtitele v Liticích u Plzně, který zahrnuje přednášky a modlitby za uzdravení. (odkaz ZDE) Z našich farností by se jelo na sobotní program 19.10.2019 - brzy ráno, návrat pozdě večer. Přihlášky buď na výše uvedeném odkaze, nebo u P. Pavla Šimáka. (tf.: 732 872 662)

Kaplice

nnn BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU  jsou ZDE ve formátu pdf

nnn SETKÁNÍ MLADŠÍ A STŘEDNÍ GENERACE se koná v neděli navečer na faře, nyní od 19.30h

nnn VÝSTAVA ZNAMENÍ VÍRY V KRAJINĚ je instalována v Malém kostele - kostele sv. Floriána (vedle kostela sv. Petra a Pavla). Můžete si ji prohlédnout před, či po bohoslužbě, nebo v těchto časech: Út+Pá 17-18h, Čt 8.45-9.30h. Mimo tyto časy na požádání - po domluvě s P. Pavlem.  Plakát ZDE

nnn MŠE SV. v neděli 6.10. od 9.30h  bude zaměřena na děti  s rytmickými zpěvy a zároveň to bude v naší farnosti Den modliteb za péči o stvoření. Na začátku bohoslužby proběhne žehnání zvířat. Děti i dospělí si mohou přinést domácí mazlíčky k požehnání. Pokud by zvířátka nevydržela v klidu přes celou bohoslužbu, bude lepší domluvit se s někým na odnesení domů.

Benešov nad Černou
nnn NEDĚLNÍ MŠE SV. BUDE OD ČERVENCE ZAČÍNAT  v 11.15h.

nnn MŠE SV. V NEDĚLI 13.10. od 11.15h bude zaměřena na děti, s rytmickými písněmi. Pozvěte, prosím, děti které mají k víře blízko. Zároveň to bude v naší farnosti Den modliteb za péči o stvoření. Na začátku bohoslužby proběhne žehnání zvířat. Děti i dospělí si mohou přinést domácí mazlíčky k požehnání. Pokud by zvířátka nevydržela v klidu přes celou bohoslužbu, bude lepší domluvit se s někým na odnesení domů.

Malonty
nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se bude konat ve čtvrtek 19.9. od 17h v klubově hasičárny.

nnn MŠE SV. v neděli 6.10. od 11h  bude zaměřena na děti  s rytmickými zpěvy a zároveň to bude v naší farnosti Den modliteb za péči o stvoření. Na začátku bohoslužby proběhne žehnání zvířat. Děti i dospělí si mohou přinést domácí mazlíčky k požehnání. Pokud by zvířátka nevydržela v klidu přes celou bohoslužbu, bude lepší domluvit se s někým na odnesení domů.

Omlenice

nnn MŠE SV. BUDE V NEDĚLI  1. 15. a 22.9. v 8h. V ostatní neděle bude v týž čas  bohoslužba slova.
nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ NA FAŘE se uskuteční v úterý 24.9. od 18h .

Rožmitál na Šumavě

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ se bude konat na faře v sobotu 21.9. od 19hod.

Dolní Dvořiště

nnn MŠE SV. BUDE V NEDĚLI  od července až od 18h a to 2. a 4. neděli v měsíci. Nyní 8. a 22.9. od 18h

Blansko

nnn NEDĚLNÍ BOHOSLUŽBY se nyní konají V SOBOTU - od 16.30h, mimo první sobotu v měsíci, kdy je mše sv. na Svatém Kameni. Zájemci o odvoz na Sv. Kámen se mohou přihlásit u P. Pavla na tf.: 732 872 662

nnn  SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se nyní koná společně s farníky z Kaplice a to v Kaplici na faře ve středu od 17.30 (zimní čas) nebo od 18h (letní čas). Zájemci o odvoz z Blanska do Kaplice a zpět zajistí P. Pavel (tf 732 872 662).

Cetviny

nnn KOSTEL SE NYNÍ OPRAVUJE, proto bohoslužby ani prohlídky nejsou možné

Rychnov nad Malší

nnn MŠE SV.ZDE BUDEod července vždy 3.a 5. nedděli v měsíci a to až od 18h. Nyní  v neděli 15.9. od 18h

nnn
SETKÁNÍ U TÁBORÁKU se plánuje. Chcete-li  s tím pomoci, zavolejte P. Pavlovi: tf.:732 872 662.

Svatý Kámen

nnn BOHOSLUŽBY SE KONAJÍ PRVNÍ SOBOTU V MĚSÍCI v 17h. Nyní 7.9.

nnn Kostel a kaple s kameny jsou celodenně otevřeny.

Pohoří na Šumavě

nnn KOSTEL JE OTEVŘEN po celý den. Každou první neděli v měsíci je otevřena i farní kavárna od 13 do 18h.

nnn DALŠÍ INFORMACE o akcích na tomto místě na stránkách spolku německy mluvících rodáků.  ZDE.

Pohorská Ves

nnn BOHOSLUŽBA se bude konat první neděli v měsici od 15h v kostele sv. Linharta, JEN KDYŽ SE ZÁJEMCI PŘIHLÁSÍ P. ŠIMÁKOVI NA TF.: 732 872 662. Možno se domluvit i v týž den a třeba jen chvíli před plánovaným časem bohoslužby. (přijedu z Kaplice, cesta trvá 20min.)

nnn POUTNÍ BOHOSLUŽBA se bude konat v sobotu 21.9. od 9h v kostele sv. Linharta.

Sídlo faráře - fara v Kaplici

DOPORUČUJI TYTO FILMY:

TURÍNSKÉ PLÁTNO - jiný film

Ježíš Nazaretský SK dabing

Ježíš Nazaretský CZ dabing 1.č.

Ježíš Nazaretský CZ dabing-2.č.

Ježíš - z pohledu dětí

Epizody z filmu o Ježíši