Omlenice                  Malonty                   Cetviny         Dolní Dvořiště     Pohoří na Šum.       Blansko           Rožmitál na Š.      Rychnov  n. Malší +  Svatý Kámen    Pohor. Ves
Přejít na úvodní stránku.

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

INFORMACE
(jednotlivé farnosti níže)

Pro všechny farnosti

nnn BIBLICKÁ ČETBA NA LISTOPAD A PROSINEC:  deuterokanonické knihy  1.a 2.  kniha Makabejská..

nnn SBÍRKA NA BIBLICKÉ DÍLO a na tisk biblí pro Turecko a arabské země, se uskuteční v neděli 18.11. při bohoslužbách.

nnn SETKÁNÍ ÚČASTNÍKŮ FARNÍ DOVOLENÉ se uskuteční na kaplické faře v neděli 18.11. od 14h.

nnn ADVENTNÍ ZÁJEZD V SOBOTU 1.12.se uskuteční pod vedení Květy Pohlhammerové - Lauterbachové do Rosenburgu u rakouského města Horn. Cestou se zastavíme ve Zwettlu, kde bude i bohoslužba. Příspěvek na dopravu 200,- Kč. Hlaste se buď v sakristii kostela, nebo u P. Pavla Šimáka (tf.: 732 872 662). Odjezd z Kaplice, aut.nádraží v 7h, z Malont 7.15, z Rychnova a Dolního Dvořiště v 7.30h. Plakát ZDE

nnn SETKÁNÍ KOSTELNÍKŮ, VARHANÍKŮ A AKOLYTŮ se koná v Českých Budějovicích v sobotu 24.11. od 9.30h v Č. Budějovicích ve Čtyřech Dvorech v kostele sv. Vojtěcha a v přilehlýžch prostorách (ul. Emy Destinové 1)

nnn SBÍRKA NA BOHOSLOVCE  studující v Č. Budějovicích se uskuteční v neděli 9.12. při bohoslužbách.

nnn PŘEDNÁŠKA PROF. KARLA SKALICKÉHO: VĚDA A VÍRA se  uskuteční  v evangelické Arše (Kaplice - Pohorská ul.) v sobotu 22.12. od 14h.

nnn KŘESŤANSKÝ PLES se bude konat v Kaplici v sobotu 16.2.2019 v sále restaurace Slovanský dům. Hrát bude kapela Kaplická šestka.

Kaplice

nnn BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU  jsou ZDE ve formátu pdf

nnn SETKÁNÍ MLADŠÍ A STŘEDNÍ GENERACE se koná v neděli navečer. V neděli 11.11. to bude v 15.30h.

nnn PÁSMO HUDBY A POEZIE se bude konat ve středu 14. listopadu od 17.30h v kostele.

nnn EKUMENICKÁ BIBLICKÁ HODINA V KAPLICI bude konat ve čtvrtek  6.12. - od 19h v evangelické Arše v Pohorské ul. 865. Budeme probírat deuterokanonickou 2. knihu Makabejskou. Každý zájemce je zván.

Malonty

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se bude konat v hasičárně ve čtvrtek 15.11 od 17h.

nnn MŠE SV. BUDE V NEDĚLI  4. a 18.11. a 2.12. v 8h. V ostatní neděle bude v týž čas  bohoslužba slova.

Omlenice

nnn MŠE SV. BUDE V NEDĚLI  11. a 25.11. v 8h. V ostatní neděle bude v týž čas  bohoslužba slova.

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ bude v úterý 20.11. od 17h na faře. Každý zájemce je vítán.

Rožmitál na Šumavě

nnn SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ se bude konat na faře v sobotu 24.11. po 18.hod. Budeme probírat deuteronomické knihy Baruch a knihy Makabejské.

Dolní Dvořiště

nnn MŠE SV. BUDE V NEDĚLI   11. a 25.11. od 11.15h

Blansko

nnn  SETKÁNÍ VE SPOLEČENSTVÍ  se nyní koná společně s farníky z Kaplice a to v Kaplici na faře ve středu od 17.30 (zimní čas) nebo od 18h (letní čas). Zájemci o odvoz z Blanska do Kaplice a zpět zajistí P. Pavel (tf 732 872 662).

Cetviny

nnn KOSTEL SE NYNÍ OPRAVUJE, proto bohoslužby ani prohlídky nejsou možné

Rychnov nad Malší

nnn MŠE SV. ZDE BUDEv neděli 18.11. a 2.12. od 11.15h.
nnn POUTNÍ MŠE SV.- SVÁTEK SV. ONDŘEJE- ZDE BUDEve čtvrtek 29.11. od 17.30h. Pak následuje občerstvení a posezení v sakristii.

Svatý Kámen

nnn BOHOSLUŽBY SE KONAJÍ PRVNÍ SOBOTU V MĚSÍCI v 17h, mimo srpen. Nyní však -1.12 MŠE SV. NEBUDE - z důvodu adventního zájezdu.

nnn
Kostel a kaple s kameny jsou celodenně otevřeny.

Pohoří na Šumavě

nnn KOSTEL JE OTEVŘEN po celý den. Každou první neděli v měsíci je otevřena i farní kavárna od 13 do 18h.

nnn DALŠÍ INFORMACE o akcích na tomto místě na stránkách spolku německy mluvících rodáků.  ZDE.

Pohorská Ves

nnn BOHOSLUŽBA se bude konat první neděli v měsici od 15h v kostele sv. Linharta, JEN KDYŽ SE ZÁJEMCI PŘIHLÁSÍ P. ŠIMÁKOVI NA TF.: 732 872 662. Možno se domluvit i v týž den a třeba jen chvíli před plánovaným časem bohoslužby. (přijedu z Kaplice, cetsa trvá 15-20min.)

nnn BOHOSLUŽBA V NEDĚLI 2.12. OD 15h bude spojena s mikulášskou nadílkou pro děti.

VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY:
Biblická hodina-aktuální pdf
Biblické hodiny - archiv
Církevní dějiny - aktuální pdf
Cíkevní dějiny - archiv pdf

Články-doporučené k četbě

PRO NAŠE SPOLEČENSTVÍ:
Text k zamyšlení  po  2.vel. NE
Text k zamyšlení  po  3.vel. NE
Text k zamyšlení  po  4.vel. NE
Text k zamyšlení  po  5.vel. NE

BIBLICKÉ VIDEO NA TENTO ČAS:
O poslední večeři

DOPORUČUJI TYTO FILMY:

TURÍNSKÉ PLÁTNO

Ježíš Nazaretský SK dabing

Ježíš Nazaretský CZ dabing 1.č.

Ježíš Nazaretský CZ dabing-2.č.

Ježíš - z pohledu dětí

Epozody z filmu o Ježíši