FARNOSTI A FILIÁLKY NA KAPLICKU
Přejít na úvodní stránku.

·Aktuality-informace
·Víkendové bohoslužby v okrese pdf

·FOTOGALERIE-Stalo se

Katolický týdeník

NADAČNÍ FOND NA OPRAVU KOSTELA SV. PETRA A PAVLA V KAPLICI
číslo bankovního účtu:  552 946 7359/0800

Transparentní přehled pohybů na účtu - klikněte

Mezinárodní platby:  IBAN: CZ98 0800 0000 0055 2946 7359
Kód banky- BIC:    GIBACZPX

NOVINKA - ÚČETNÍ PŘEHLEDY - ODKAZY V PRAVÉM SLOUPCI!

Vážení přátelé!

Mezi neodmyslitelné dominanty našeho města patří naše kostely, zvláště kostel sv. Petra a Pavla. Tam někde, kde stojí, stála dle legendy kaplička – kaplice, která dala název našemu městu. Právě kostel je také uváděn v první historické zmínce o Kaplici z roku 1257. Je to tedy stavba i pro město velmi významná. Proto si vás dovoluji oslovit s žádostí o pomoc při jeho opravě.

Kostel sv. Petra a Pavla nezadržitelně chátrá, je to vidět zvláště na fasádě, báni věže, ale především nás trápí hroutící se opěrná zeď na severovýchodní straně areálu. Projekt na její opravu je již připraven (stál 25 tis.Kč a byl uhrazen z mimořádné kostelní sbírky). Rozpočet opravy činí 264 tis. Kč, a i když máme naději na získání příspěvku z havarijního fondu ministerstva kultury, náš vlastní podíl bude činit asi 6O tis. Kč.

Po poradě jakým způsobem finance zajistit, přišel pan starosta Pavel Talíř s návrhem založit Nadační fond na opravu kostela sv. Petra a Pavla v Kaplici a hned jej také založil i se svým vkladem. Moc děkujeme. Tento fond není nikterak propojen s farními či církevními financemi a peníze je možné použít jen na financování oprav kostela a okolního areálu. Členy správní rady jsou např. Marie Blessbergerová, Jiří Větrovský a v kontrolní komisi je Bc. Pavel Talíř, Ing. Jiří Němec, Eva Perausová.

Pokud se tedy rozhodnete podpořit opravu našeho kostela a to i do budoucna, můžete svůj příspěvek zaslat na účet č.:

552 946 7359/0800

Budeme také rádi, pokud nám pomůžete sehnat sponzory z řad podnikatelů. Nejstarší památka v našem městě a odkaz našich předků si to jistě zaslouží. Budeme pravidelně informovat o stavebních aktivitách kolem kostela i o stavu financí Fondu a jejich využití.

S díky za případnou podporu a s přáním všeho dobrého

P. Pavel Šimák, administrátor Římskokatolické farnosti Kaplice

Za všechny vaše dary moc děkujeme. Pán ať Vám odplatí.

Jména dárců jsou veřejněna na dalších stránkách Fondu (odkazy vpravo)
a také na nástěnce v chodbičce kostela sv. Petra a Pavla

Na všechny dárce pamatujeme každý týden při mši sv.

NADAČNÍ FOND-
FINANČNÍ PŘEHLED: